Baltijos šalių paroda CREO ERGO SUM Rygoje

Skirtingų Latvijos meno muziejų organizuojama bienalė pasižymi plačia renginių programos įvairove. Be pagrindinės bienalės „MARTINSONS AWARD 2021“ ekspozicijos Marko Rothko meno centre Daugpilyje žiūrovai kviečiami nuvykti ir į Rygą.

Būtent šalies sostinėje, Dekoratyviojo meno ir dizaino muziejuje iki spalio 3 d. pristatoma kuratorinė Baltijos šalių šiuolaikinę keramiką reprezentuojanti paroda CREO ERGO SUM. Į ją pakviesti vos 19 autorių, o 7 iš jų – lietuviai (Izroildžon Baroti, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Monika Gedrimaitė, Milena Pirštelienė, Egidijus Radvenskas, Agnė Šemberaitė ir Rūta Šipalytė).

Vieno iš parodos kuratorių, Aivaro Baranovskio teigimu, istoriškai keramika buvo itin stipri Baltijos regione. Pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas šia medija ypatingai išaugęs. Keramikos menas išlaiko stiprias pozicijas bei yra reguliariai pristatomas įvairiuose vaizduojamojo meno projektuose.

„Pavyzdžiui, 2019 m. estai Venecijos bienalėje pristatė ambicingą menininko Kris Lemsalu keramikos instaliaciją, o savo ruožtu Latviją ne už ilgo su porceliano kūriniais atstovaus duetas Skuja Braden (Latvija / JAV)“, – apie CREO ERGO SUM kontekstą anotacijoje rašė kuratorius.

Tarptautinėje parodoje CREO ERGO SUM pristatomi vienų garsiausių trijų šalių menininkų kūryba, šiuo metu aktyviai dirbančių Baltijos šalyse. Ekspozicijos keramikai skiriasi stilistiškai, reprezentuoja skirtingas kartas. Nepaisant to, juos jungia atkaklus eksperimentavimas tiek su keramikos meno technologijomis, tiek su estetine raiška, idėjiniu turiniu.

Milena Pirštelienė parodoje dalyvauja su ciklu "Pasikartojimai", sukurtu 2019 m. personalinei parodai "REM miego fazė" sapnų tema.

Nuotraukos © Didzis Grodzs.


Apie parodą žiniasklaidoje:

Šiuolaikiniai lietuvių keramikai susilaukė tarptautinio dėmesio: sužavėjo netikėtais eksperimentais, Delfi

CREO ERGO SUM. Baltic Contemporary Ceramic Art, Latvian National Museum of Art

CREO ERGO SUM: Baltic Contemporary Ceramic Art at The Museum of Decorative Arts and Design, Riga, Ceramics Now

Milenos Pirštelienės ciklas "Pasikartojimai", 2019

Keletas akimirkų iš bendros CREO ERGO SUM ekspozicijos