Martinsons Award. III-oji tarptautinė Latvijos šiuolaikinės keramikos bienalė

Latvija garsėja ne tik viduramžius menančiomis pilimis, bet ir solidžia Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos reprezentacija visame pasaulyje. 2021 m. birželio 15 d. – spalio 17 d. prestižiniame Marko Rothko meno centre veikia III-oji tarptautinė Latvijos šiuolaikinės keramikos bienalė, pristatanti 38-ių šalių autorius. Iš 500 konkursinių paraiškų atrinkta kiek daugiau nei 100 menininkų, o tarp jų 9-nios Lietuvos šiuolaikinę keramiką reprezentuojančios pavardės – Agnė Šemberaitė (šių metų aukso nugalėtoja), Dalia Laučkaitė-Jakimavičienė, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Eva Tamas, Giedra Petkevičiūtė, Milena Pirštelienė, Rasa Justaitė-Gecevičienė, Rūta Indriūnaitė, Rytas Jakimavičius.

Milena Pirštelienė į bienales ekspoziciją atrinkta su kūriniu iš ciklo "Sapnuojant jūrą II", 2019 m. pristatytu personalinėje parodoje "Vanduo" (Vilniaus keramikos bienalės programa).

Daugiau apie Martinsons Award bienalę ir jos dalyvius galite pasiskaityti žiniasklaidoje:

Šiuolaikiniai lietuvių keramikai susilaukė tarptautinio dėmesio: sužavėjo netikėtais eksperimentais, Delfi

Martinsons Award 2021, Daugavpils Mark Rothko Art Centre

AN INTERNATIONAL JURY SELECTS THE RECIPIENTS OF MARTINSONS AWARD 2021
, Daugavpils.lv

Milenos Pirštelienės kūrinys iš ciklo "Sapnuojant jūrą II", 2019

Kursiokės ir bičiulės, bienalės dalyvės Eglė Einikytė Narkevičienė, Milena Pirštelienė ir Rūta Šipalytė kartu su 2021 m. aukso nugalėtoja Agne Šemberaite