1–oji tarptautinė meno trienalė UNPREDICTABLE FUTURES/NENUSPĖJAMOS ATEITYS (UFNA)

1-oji tarptautinė meno trienalė Unpredictable futures/Nenuspėjamos ateitys – vizijų ir tyrimų projektas, atsiliepiantis į kosmoso ir antropoceno epochos aktualijas, prognozuojantis gyvenimą už Žemės ribų. Projektas įgyvendinamas Molėtų mieste ir apylinkėse, kurios jau prieš keletą dešimtmečių Lietuvos mokslininkų ir menininkų dėka tapo vizualinių, pragmatinių, prognostinių, ontologinių ir kitų ryšių su kosmosu vieta. Į klausimą, koks bus ateities pasaulis, atsakymo ieškos 1–oji tarptautinė meno trienalė Unpredictable futures/Nenuspėjamos ateitys (UFNA).

Medžiagų ir kūnų sąveikos, kosmoso šviesos ir garsai, alfa, beta ir kitokios dalelės, juodųjų skylių, gravitacijos ir kitos kosmoso patirtys įsikūnys artefaktuose. Tradicinių ir tarpdisciplininių medijų pagalba trienalės dalyviai iš įvairių pasaulio šalių pristatys savo kūrinius, identifikuodami santykį su kosmosu, savo ir kitais kūnais, ieškodami inovatyvių medžiagų ir technologijų ar net pasitelkdami mįslingą X (12) matmenį.

Trienalėje pristatoma virš 60 menininkų ir meno tyrėjų iš Danijos, Irano, Kanados, Lietuvos, Naujosios Zelandijos, Pakistano, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos, kūriniai, dizaino objektai ir meniniai tyrimai.

Organizatoriai:

Pagrindinis organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga
Organizatoriai: Molėtų krašto muziejus, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Vilniaus dailės akademija, UAB „Ekspobalta“, Borås universitetas (Švedija)

Kuratoriai: Eglė Ganda Bogdanienė (Lietuva), Saulė Mažeikaitė-Teiberė (Lietuva), Solveiga Gutautė (Lietuva), Vidmina Stasiulytė (Lietuva), Faseeh Saleem (Pakistanas), Viktorija Kazlienė (Lietuva).

Daugiau LDS informacijos apie parodą galite pasiskaityti:

Kviečia 1–oji tarptautinė meno trienalė UNPREDICTABLE FUTURES/NENUSPĖJAMOS ATEITYS (UFNA)

Ufna atidarymo akimirkos (video)

LDS pirmininkės Eglės Gandos Bogdanienės ekspozicijos pristatymas (video)

Milena prie savo kūrinio "Vanduo", 2020