Pagrindinė prof. Liudviko Strolio premija skirta Milenai Pirštelienei už jos kūrinį "Šeši kambariai"

2018 m. įvyko V-oji Vilniaus keramikos meno bienalė "Indo vizija". Pagrindinė prof. Liudviko Strolio premija skirta Milenai Pirštelienei, už jos kūrinį "Šeši kambariai". 

Menotyrininkai apie kūrinį

Bienalės komisija šiemet pagrindinę prof. Liudviko Strolio premiją skyrė Milenai Pirštelienei už autorinės technikos kūrinį „Šeši kambariai“. Jame keramika jungiama su grafikos elementais, kūrinio fragmentai komponuojami tarsi architektūriniai ritmai, taip sukuriant erdvės, laiko ir G. de Chirico tuštumos idėjos simbiozę, - Evelina Januškaitė-Krupavičė, žurnalas „Dailė“, 2018.

Pagrindinė bienalės premija atiteko Milenai Pirštelienei. Jos kūrinys „Šeši kambariai“ perteikia tuščios erdvės, kuri savyje talpina nerimo ir užmaršties nuojautas, įspūdį. Autorė kompoziciją dėlioja labirinto principu, lygiai kaip ir ant molio ištapyti piešiniai įvaizdina klaidžiojimą tuščiais kambariais ir vingriais koridoriais, vedančiais į akligatvius. Subtili monochrominė spalvinė gama, griežtos geometrinės formos, papildytos jas atkartojančiomis, tačiau chaotiškomis piešinio linijomis, dar labiau sustiprina kuriamą įspūdį. Šis kūrinys greičiausiai yra M. Pirštelienės kuriamos serijos dalis, nes panaši kompozicija buvo pristatyta ir 2017 bei 2018 „Pavasario“ parodose Kaune (kūriniai „Naktis“ (2017) ir „Šviesa“ (2018), - Aurelija Seilienė, LDS Dailėraštis, 2018.

Pirmosios vietos Strolio premiją laimėjusi menininkė Milena Pirštelienė komisiją nustebino savo darbu „Šeši kambariai“. Gerai atpažįstama keramikės autorinė technika, jungiant grafikos meną su keramika bei architektūrine dėlione, perteikia savito, sudėtingo ir kruopštaus, plokštumoje išraižyto ir tarsi atminties mozaika iš smulkių smiltelių sudėlioto pasaulio atspindžius. Menininkei būdinga Giorgio de Chirico tuštumos estetiką primenanti kūryba, pasireiškianti apleistų miesto, namų erdvių motyvais bei itin ryškiu šviesotamsos efektu, tarp kurių retsykiais išnyra vienatvės ir laiko kontempliacijose panirusių veikėjų figūros, Vilniaus bienalės ekspozicijoje pasirodo ir dabar, - Kamilė Pirštelytė, 7 meno dienos, 2018.

Plačiau apie parodą

Šiuolaikinis keramikos menas. Dabartys ir perspektyvos, žurnalas „Dailė“, 2018

Netradiciniai sprendimai V-ojoje Vilniaus keramikos meno bienalėje, LDS Dailėraštis, 2018

Laiko alchemija, 7 meno dienos, 2018

2010–2018 metų Vilniaus keramikos meno bienalių paroda „Geriausieji“, BNS

2010-2018 metų Vilniaus keramikos meno bienalių laureatų paroda, Galerija XX.