ArtVilnius'22

2022-aisiais "AP galerijos" stende buvo pristatyta keturių autorių kūryba - Milenos Pirštelienės, Ievos Skauronės, Tado Tručilausko ir Karolio Vaivados.

Milenos Pirštelienės keramikoje dominuoja dramatiška peizažinė raiška su praeities ir dabarties simbolika, nerimastingai projektuojančią sapniškas pasaulio ateities vizijas. Jos atliepia ne tik asmeninius išgyvenimus, bet ir ekologines, karo baimes. Tarsi iš praeities mitų pasiskolinti elementai – raudoni, kruvini kalnai, raudoni horizontai, grėsmingų vandenynų ir jūrų platybės bei sūkuriai (gamta, sava didybe bei galia kelia nerimą) susiduria su šiuolaikinio žmogiško pasaulio atributais – dangoraižiais, kiemais, tilteliais, verčiančiais spėlioti ar žvelgiame į paskandintus miestus, ar tik į nerimastingą, siurrealų sapną.

Visi šie autoriai gavo užduotį šiek tiek pareflektuoti bei savo naujausiuose, ArtVilniui'22 ruošiamuose kūriniuose, neatsisakant savitos raiškos ir interpretacinės laisvės, pabandyti atspindėti gamtoje egzistuojančio dėsnio – fraktalo (arba abstrakčiau – savęs atkartojimo, būdingo fraktalams) – temą.

Tarsi sugrįždami prie Aristotelio ir Platono gamtos bei estetikos diskurso, savo naujausia ekspozicija žiūrovus kviečiame apmąstyti paradoksalų žmonijos norą atsiskirti nuo gamtos, būnant neatsiejama jos dalimi ir savo esatimi, biologija, veiksmais, pojūčiais, kūryba kartojant/atspindint tuos pačius, gamtoje egzistuojančius dėsnius. Šioje ekspozicijoje tiesioginės gamtos gali net ir nebūti, tačiau jos dėsningumai virs vizualinėmis metaforomis – per savęs (fragmentų) atkartojimus, per formato atkartojimą, per šviesą ir spalvas, per veiksmų gyvenime dviprasmiškumą.

Plačiau apie 2022-ųjų metų Art Vilnių:

Literatūra ir menas Vilkas ir ožiukai mugėje „ArtVilnius“ (literaturairmenas.lt)

3D turas: https://artvilnius.com/lt/3d-turas/

AP galerija AP galerija dalyvaus ArtVilnius'22

Art Vilnius katalogas Milena Pirštelienė - ArtVilnius

Nuotr. Marius Žičius